Konut Sigortası Asistans Hizmetleri

Konut Sigortası Asistans Hizmetleri :

Konut sigortası, konutları ve konut içerisinde bulunan eşyaları deprem, sel, hırsızlık ve yangın gibi çeşitli risklere karşı koruma altına almaktadır. Söz konusu sebeplerden doğan maddi yıkımlardan konut sahipleri korunmaktadır. Maddi hasarlar sigorta şirketleri tarafından karşılanmaktadır. Konut sigortası yaptırmak isteyen kişilerin sıklıkla karşılaştığı kavramlardan biri asistans hizmetleri olmaktadır. Konut sigortası yaptıracak olan kişiler “Asistans hizmetleri ne demektir?” sorusuna yanıt aramaktadırlar. Asistans hizmetleri, konut sigortası poliçesinde yer almaktadır. Asistans hizmetleri sayesinde sigortalı kişiler gündelik hayatta karşılaşabilecekleri sorunlarda bakım ve onarım hizmetlerini ücretsiz şekilde alabilmektedirler.

Konut Sigortası Asistans Hizmetleri Nelerdir?
Asistans hizmetleri sayesinde kişiler konut sigortası poliçesinde bulunan teminatlara ek olarak belirli limitler dahilinde nakım ve onarım hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Bu hizmetler ise genel olarak ev içi bakım ile onarım işleri olmaktadır. Ev içinde yaşanabilecek herhangi bir problemde kişiler dışarıdan hizmet almak yerine asistans hizmetlerinden yararlanabilmektedirler. Cam kırılması, elektrik ve tesisat sorunları ya da anahtarın ev içerisinde unutulması gibi çeşitli sorunlarda devreye giren asistans hizmetleri sayesinde kişiler herhangi bir ücret ödemeden bakım ve onarım işlerini yaptırabilmektedirler. Bu hizmetlerin tümü konut sigortası poliçesinde belirtilen limitler ve teminatlar dahilinde sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Sigorta şirketleri asistans hizmetlerini 7/24 olarak sigortalı kişilere sunmaktadır. Konut sigortası kapsamında bulunan asistans hizmetinin geçerlilik süresi poliçe başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır. Sigortalı kişiler 1 yıl süresince evde yaşayabilecekleri herhangi bir olası sorunda bakım ve onarım hizmetlerini alabilmektedirler. Asistans hizmetlerinin kapsamı ise sigorta şirketlerine bağlı olarak değişebilmektedir. Bazı sigorta şirketleri sunmuş oldukları konut sigortası poliçelerinde asistans hizmetlerinin birkaç tanesini sunmaktadır. Ancak çok daha kapsamlı ek hizmetler sunan sigorta şirketleri de bulunmaktadır. Sigortalı kişiler konut sigortası poliçelerindeki limitler dahilinde herhangi bir ücret ödemeden bakım ve onarım hizmetlerini yaptırabilmektedirler. Sigorta şirketlerine bağlı olarak sigorta poliçelerindeki limitler değişebilmektedir. Bu nedenle kişiler kendilerine en uygun konut sigortası teklifleri için sigorta acentelerinden bilgi alabilmektedirler.

Konut Sigortası Asistans Hizmetleri Neleri Kapsar?
Konut içerisindeki eşyaları çeşitli risk durumlarında ortaya çıkabilecek sorunlara karşı koruyan ve bakım ile onarım hizmeti veren hizmetlere, asistans hizmetleri adı verilmektedir. Konut sigortası poliçesi kapsamında bulunan asistans hizmetleri sayesinde sigortalı kişiler bakım ve onarım işlerine gerek duyduklarında, dışardan tamirci çağırmadan asistans hizmetlerinden faydalanabilmektedirler. Konut sigortası asistans teminatları ise sigorta şirketlerine bağlı olarak değişebilmektedir. Konut sigortası poliçesinde sunulan asistans hizmetleri ile ilgili sigorta acentelerinden bilgi alınması gerekmektedir. Ancak sigorta şirketlerinin genelinde sunulmakta olan asistans hizmetleri şu şekilde belirtilebilir:

Dahili Tesisat Sorunları: Sigortalı kişinin evinde dahili su tesisatının herhangi bir sebep ile patlaması veya kırılması durumunda kişinin konutuna tesisatçı gönderilmektedir. Acil şekilde tamiratın gerektiği durumlarda, evde kullanılan musluklara giden temiz su tesisatlarından ana su vanasına kadar olan tüm dahili tesisat onarılabilmektedir. Kişiler bu onarım işlemlerinde herhangi bir ücret ödemek durumunda kalmamaktadırlar. Tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. İşçilik masrafı, tesisatçının kullanmış olduğu tüm malzemeler ile yol ücreti sigorta şirketi tarafından konut sigortası poliçesinde belirtilen limitler dahilinde karşılanmaktadır. Dahili tesisat sorunları ile ilgili alınan hizmetlerden kişilerin kaç kez faydalanabilecekleri ise konut sigortası poliçesinde belirtilmektedir. Bu limit sigorta şirketlerine göre değişebilmektedir. Ancak sigorta şirketlerinin genelinde bu hizmet 3 kez alınabilmektedir.

İstanbul Su Tesisatçısı

İstanbul Tıkanıklık Açma

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası