Lavabo Gideri Açma

Lavabo Gideri Açma :

Lavabo açma profesyonel şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Tıkanıklık tesisatın her yerini etkileyebilir. Ancak lavabolarda daha sık tıkanıklıkla karşılaşırsınız. Sürekli olarak kullanılan lavabolarda gerek deterjan, sabun artıkları, gerekse yağ, saç, besin artıkları gibi etkenler sıkça lavabo tıkanmasına maruz kalmanıza neden olabilir. Suyun kireçlenme etkisi bile bunda etkili olabilir. Hanımlar tıkanmış lavabolarda çeşitli yollara başvurarak, lavaboları açmaya çalışır. Fakat bunlar uygun yöntemler değildir. Çünkü daha ciddi sonuçlara neden olabilir. Lavabom tıkandı diyenler bunu profesyonel şekilde hizmet veren tesisatçılara açtırmalıdır. Tesisatçıların robot kullanmasına, ustalarının deneyimli ve uzman olmasına özen gösterilmelidir.
Lavabo açma pompalama
Hanımların lavabo açma için kullandığı yöntemlerin başında pompalama gelmektedir. Lavabolardan su gitmediğinde hemen pompa kullanarak, gideri açmaya çalışırlar. Bu işlem kolaylarına geldiğinden, pompalama lavabo açma konusunda en fazla kullanılan yöntem. Ancak bunun lavabo giderlerinin açılmasında geçici bir rahatlama sağladığını belirtelim. Sizleri o an için tıkanıklıktan kurtarabilir. Ancak giderlerde olan yabancı maddeler bu şekilde yok olmuyor. Giderlerin içinden çıkarılmıyor. Borunun bir yerinde birikmeye devam ediyor. Bir süre sonra lavabo daha ciddi derecede tıkanıklık oluyor. Bu nedenle lavabo açma için pompalama yöntemini pek kullanmamanızı öneriyoruz.
Lavabo açma için kimyasallar
Kimyasallar giderlerde tıkanıklık yapan yabancı maddeleri eritme amacını güderler. Ancak bunu yaparken pimaş borulara zarar verebilirler. Hanımlar evde lavabolardaki tıkanmada bu yöntemi de çok kullanırlar. Lavabo aç diye satılan kimyasallar, kostik denilen kimyasallar tıkanıklığı açmak için kullanılır. Ancak bunların bilinçsizce kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.
Lavabo açma robotla, kameralı cihazla
Yaşam alanlarınızda lavabo tıkanıklığı yaşadığınızda yapmanız gereken en doğru hareket bölgenizdeki yetkili servis olan su tesisatçısına ulaşmak olsun. Profesyonel yöntemlerle lavabolar açılsın. Deneyimli ustalar ilk önce kameralı cihazla tıkanmış giderleri görüntülesin. Ardından robot denilen kanal açma makinesiyle içerdeki yabancı madde dışarıya çıkarılsın. Fayanslar kırılmadan, evde herhangi bir hasara neden olmadan kalıcı olarak lavabo tıkanıklığından kurtulun. İşte lavabo açma konusunda en cazip, en uygun yöntem budur. Eğer lavabo açma için tesisatçınız kimyasal kullanacaksa, emin olun bunlar tesisat sektörü için özel üretilen ve borulara zarar vermeyen türdendir.

İstanbul Su Tesisatçısı

İstanbul Tıkanıklık Açma

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası