Pimaş Açma ve Tıkanıklık Açma

Bakırköy Pimaş Açma ve Tıkanıklık Açma :

Pimaş Gider açma işleme ile atık su gideri borularınıza hiçbir zarar vermeden pimaş boru açılabilmekteyiz .  Atık sular pimaş adlı bir boruyla evlerimizde bulunmakta. Pimaş açma tuvaletler de bulunan pis su  kanala kadar uzanan borular ve tıkanma zaman içerisinde oraya gönderilen tuvalet kâğıtlarının, belirli cisimlerin sebebi ile gerçekleşir ve tıkalı pimaşlar gönderilen suyun gitmemesi, taşmaması olarak kendini belli ederler.

Tıkalı pimaşların oluşturdukları kötü kokulardan kurtulmanın tek yolu o tıkanıklığın giderilmesidir :

taşmalar sebebi ile sizlerin ve ailenizin sağlığını birebir tehdit eder. Pimaş Gider açma işlemlerinde zamanla tüm alanlarda olduğu gibi teknoloji sayesinde yeni yöntemler çıktı bu yöntemler kullanılan makineler sayesinde akma , taşma olmadan çok daha önemlisi kırma işlemi olmadan tıkalı pimaşın açılması sağlanmaktadır.

Pimaş açma işleminde makine kullanmanın önemi nedir?

Pimaş tıkanıklık açma işlemi sırasında pimaşın kanal açma makinesi ile açılması lazımdır bunun nedeni pimaşın neden tıkandığını anlamak içindir. Bunun yanında tıkanıklık bir bölgede olamayabilir ve hatta öbekleşmiş birçok noktada olabilir kameralı kanal açma makinesi ile tamamını açıyoruz.

Açma işleminden sonra kameralı kanal açma işleminin bir yararı da kontrol etmemizi sağladığı için tam kanal açma sağlanmaktadır.

Eğer sebep yağlanma ise temizlenmelidir yoksa kısa süre içerisinde yeniden pimaş tıkanması meydana gelecektir. Herhangi bir pimaş açma işlemi sırasında sebebin ne olduğunu bilmek ve sorunu ortadan kaldırmak gerekmektedir..

Yağlanma sonucu tıkanan pimaş borularında birçok durumda görülür ve yağlanma giderilmelidir . Aksi takdirde çok kısa bir sürede yeniden pimaş tıkanacaktır ki pimaşı tıkayan sorunun yağlanma olduğunu tespit etmenin tek yolu kameralı kanal açma makinesidir.

Tıkanıklığa çoğu zaman yanlış tesisat sebep olur. Yanlış tesisat yeterli eğim ile sıralanmamış tesisatlardır ve gider içerisinde akışın tam olarak sağlanmaması sebebi ile birikmeler olur ve bu birikmeler kısa sürede sık tıkanıklıklara yol açar.

Bu durumun sebebi tıkanıklığın sebebinin bilinememesidir dikkat edilmesi gereken unsur bir çalışma sırasında tıkanıklığın giderilmesinin geçici değil kalıcı olmasıdır eğer uygun şekilde bir tıkanıklık açılmış ise 10 yıl kadar yeniden tıkanma göstermeyecektir yağlanma sebebi ile tıkanma meydana gelmez ise.

Bakırköy Mutfak Açma ve Tıkanıklık Açma :

Mutfak tıkanıklıkları genellikle yağların , çay tozlarının ve yemek artıklarının gidere dökülmesiyle oluşur. Zamanla bu atıklar bir yerde birikir ve borunun önünü tamamen kapatarak suyun gidişini engeller ve borular suyu geri vermeye başlar.

Tuvaletlerde ise atılan peçeteler, ıslak mendiller tıkanıklıkları oluşturur. Bu birikintilerin temizlenmesi için zincirli uçla çalışan robotlu makinelerle giderleri açıyoruz. Ve ardından kamera ile görüntüleme yapıp boruların içerisindeki hasarın tespitini yapıyoruz.
Pimaşlarda Katı atıklar, biriken yağlar gibi çeşitli sebeplerden oluşan tıkalı giderlerin çözümü için kurulan firmamız sayesinde kısa sürede tıkalı giderlerinizi yeniden kullanıma açtırabilirsiniz. Pimaş borularında tıkanıklığı bulan cihazlı tesisat şirketi olarak, öncelikle tıkanıklığı açacağımız alandaki tüm eşyaları korunaklı bir şekilde toplamaktayız. Eşyaları ve çevreyi korumaya alarak, boru içerisinde ilerleyen robot kameramız ile tıkanıklığın yerini ve sebebini tespit ediyoruz.

Pimaş Tıkanıklığın çok derinde olması bizim için önemli olmamakla birlikte, cihazlarımız sayesinde tıkanıklığa sebep olan maddeye ya da duruma kısa sürede erişebiliyoruz. Tıkanıklığa sebep olan madde katı bir madde ise, bunu size kameralarımız ile gösteriyoruz.

Özel uçlu cihazlarımız ile katı cismi bulunduğu alanda sıkışmış ise bölerek, sıkışmamış ise direkt yukarı çekerek, tesisattan çıkarırız. Böylelikle tıkanıklığa sebep olmuş katı cisim çıktığı için, tesisattaki tıkanıklık çözüme kavuşmaktadır.

Ancak, tıkanıklığa sebep olan kir veya yağ tabakası ise, cihazlarımızın kırıcı ve delici ucuyla bu bölgedeki biriken kalıntıları temizleriz. Kendini boruların şekline göre ayarlayan cihazımız sayesinde evinizde hiçbir yer kirlenmeden ve kırılmadan bizimle birlikte tıkalı giderinizden kurtulmuş olursunuz.

Tıkalı Lavabo gider borularını açan servis olarak rahatlıkla söyleyebiliriz ki, atık su tesisatının ömrünü kullanılan malzemeler ve yapılan işçilik belirlemektedir. Zamanla boruların içerisi kirece karşı koyamaz ve boru çapının daralmasına sebep olabilir. Ayrıca boru içerisine atılan peçeteler, ıslak mendiller ve yabancı cisimlerde tıkanıklığa sebep olmaktadır.

İstanbul Su Tesisatçısı

İstanbul Tıkanıklık Açma

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası