Pimaş Pis Boru ve Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Pimaş Pis Boru ve Tıkanıklık Açma Hizmetleri :
Gündelik yaşamımızın büyük çoğunluğu evimizde ya da işimizde geçmektedir. Hangi yaşam alanında olursak olalım sık kullandığımız evimizin tesisatının zaman içerisinde yıpranabileceğini ve periyodik kontrol, bakım ve onarımdan geçmesi gerektiğini biliriz. Bundan dolayı da her zaman profesyonel bir tesisatçıya ihtiyaç duyarız. Ustam Tesisat size bu alanda özellikle de tıkanan lavaboların gider kısımlarının açılmasını, su kaçağı tespitinde, tıkanan tuvalet giderlerinin açılmasında, pimaş açma ve kanal açma noktasında önemli hizmetler sunmaktadır. Şimdi sizler için verdiğimiz hizmetleri tek tek sıralayacağız ve ayrıntılı bir şekilde açıklayacağız. İyi okumalar…

Tıkanık Lavabo Açma :
Lavabo tıkanıklıklarının çözümü için firmamız özel çalışmalar yapmaktadır. Fakat bunun dışında lavabo tıkanıklıklarında hemen hemen herkesin pratik olarak uyguladığı birkaç çözüm önerisi mutlaka vardır. Bu yöntemleri sizlerle paylaşmak ve en sonunda çözüm olmadığı takdirde ne yapılması gerektiğini açıklayacağız.

Lavabo Açıcı Toz Kullanımı:
Lavabo açıcı toz ve losyonlara ulaşmak için ekstra bir çaba sarfetmenize gerek yoktur. Hemen hemen her markette bulabileceğiniz lavabo açıcıları deneyebilirsiniz. Bu lavabo açıcılar genel olarak toz formunda olup nadiren sıvı özellikte satılanları da bulunmaktadır. Lavabo açıcılar sadece tıkanan lavabolar için değil tuvalet ve klozetler için de kullanılmaktadır. Kimyasal açıcı olarak da bilinirler. Bunun dışında sirke ve karbonat karışımı da lavabo açıcı olarak kullanılmaktadır. Ancak bu lavabo açıcı önerileri kesinlikle küçük çaptaki tıkanıklıkları kısa süreliğine giderir. Bu yüzden de her zaman uygulanması gerekebilir.

Lavabo Açıcı Pompa Kullanımı:
Lavabo açıcı pompalar genel olarak her evde özellikle de mutfaklarda kullanılır. Tıkanan bölgeye sabitlenen lavabo açıcı pompa hava alması engellenerek vakum görevi görmesi sağlanır. Vakum görevi gören pompa tıkanıklık olan bölgede bir basınç oluşturarak tıkanıklığı giderir. Bu tıkanıklık açma yöntemi de kalıcı sonuçlar vermeyebilir. Bu yüzden de diğer bir adımı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Profesyonel Tesisat Çözümleri :
Müşterilerimiz çoğu zaman tasarruf etmek amacıyla tıkanıklığı kendi imkanlarıyla açmaya çalışır. Ancak sürekli hale gelen tıkanıklık problemi daha fazla masraf etmenize neden olabilir. Bu yüzden de profesyonel bir destek alınmasında fayda vardır. Bazen tıkanıklığın sebebi kolaylıkla çözüme ulaştırılabilecek kadar kolay olmayabilir. Dolayısıyla tıkanıklık sorununu kalıcı bir çözüme kavuşturmak için alanında uzman bir desteğin alınmasında fayda vardır.

Tıkanık Tuvalet Açma :
Tuvalet giderlerindeki Tıkanıklığı oluşturan birden fazla etken olabilir. Bu parametreler ilk yapıldığı andan itibaren de var olabilir sonradan da ortaya çıkabilir. Tuvalet tıkanıklığını arttıran en önemli neden ise ıslak mendil, tuvalet kağıdı ve farklı cisimlerle giderlerin tıkanmasıdır. Tıkanmış olan tuvalet, klozet ve lavaboların tekrar faal bir şekilde çalışması için farklı birçok yöntem kullanılabilir.

Lavabo açmada kullanılan lavabo açıcılar, lavabo açıcı pompa ve tel, kimyasal ve doğal solüsyonlar sıklıkla tercih edilir. Bunlar arasında ilk akla gelen ve en sık kullanılanı vakum pompası ve lavabo açıcıdır. Lavabo açıcılar genel olarak kaynar su ile birlikte kullanılarak bir çözülme sağlarken; lavabo pompası ise vakum ve basınç üzerinden giderlerin açılmasını sağlar.

Tıkanıklık düzeyinin yüksek olması durumunda bu işlem ve yöntemlerin hiçbir faydası olmayacaktır. Bu noktada profesyonel bir destek alınmalıdır. Profesyonel bir müdahaleyi zamanında ve etkin bir şekilde yapmanız mümkündür.

Etkili ve kalıcı bir çözüm için bizi seçin!

Dairenizin dışında aynı binada birden fazla dairede aynı tıkanıklık problemi yaşanıyorsa sorunun daha büyük olabileceğini söylemek mümkündür. Böylesi durumlarda ise tıkanıklığın kaynaklandığı merkez belirlenir ve müdahale edilir. Öte yandan teknolojik gelişmeler sayesinde kırma, dökme ve yıkma olmadan kısıtlı bir noktada çalışma yapılarak sorun kolaylıkla çözüme kavuşabilir.

Tıkanık Pimaş Gideri Açma :
Pimaş boru, plastik su borularının diğer adını oluşturmaktadır. Pimaş açma uygulaması da bu boruların tıkanıklığı sonucunda yeniden etkin hale getirilmesini ifade eder. Pimaş açma uygulaması birçok farklı yöntemle gerçekleşmektedir. Bu yöntemleri sizler için sıraladık…

Pimaş Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılmaktadır?
Pimaş açmada farklı yöntemlerin kullanıldığını söylemiştik. Bu çerçevede en sık kullanılan pimaş açma tekniklerini sizlere sıralayacağız. İyi okumalar…

Pimaş Açma Pompası Kullanılarak Tıkanıklık Açma :
Hangi tıkanıklık biçimi olursa olsun çoğu zaman tıkanıklığı çözmek için kullandığımız birkaç sabit malzeme söz konudur. Bunlardan ilk ve en önemlisi kuşkusuz pimaş açma pompası ve pimaş açma losyonlarıdır. Tıkanıklık eydana gelen pimaş borusunun tıkanıklığa en yakın kısmından pompa büyük bir basınçla uygulanır. Bu basınç esnasında pompanın sabitlenmesi ve hava almamasına önem verilir. Pompa kullanımı her zaman pratik bir uygulama alanı sunar, ekonomiktir, kolaydır ancak kalıcı çözümler sunmayabilir.

Pimaş Açma Teli Kullanarak Tıkanıklık Açma :
Pimaş açma teli de bir diğer pimaş açma malzemeleri arasında yer almaktadır. Pimaş açma teli kullanılarak su pimaşlarındaki kalıplaşmış, katılaşmış ve çıkmayan tıkanıklıkları çözüme kavuşturur. Ancak tıkanıklığın bulunduğu noktaya pimaş teli yetişmezse bu işlemde size fayda sağlamayacaktır.

Kimyasal ve Doğal Losyonlar Kullanarak Pimaş Açma :
Kimyasal ve doğal solüsyonlar kullanılarak da pimaş borularındaki tıkanıklıktan kurtulabilirsiniz. Sirke, limon, karbonat ve lavoba açıcı tozları kaynar su ile basınçla uygulandığında kısmi sonuçlar elde edilebilmektedir. Ancak bu yöntemler oldukça geleneksel ve geçicidir. Kalıcı sonuç elde etme noktasında ısrarcı iseniz mutlaka profesyonel bir ustadan destek almalısınız.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiratı :
Su kaçağı tespitinde alanında uzman kadrosuyla Ustam Tesisat sektörde öncü bir konumda yer almaktadır. Teknolojik gelişmelerin de getirdiği olumlu etkiler su kaçağı tespit etmede büyük kolaylıklar sağlamıştır. Teknolojik cihazlar kullanılarak su tesisatının duvar içinde olmasına rağmen kırmadan, dökmeden ve yerinde kolaylık sızıntıları bile tespit edebiliyoruz. Böylelikle doğrudan sorunun merkezine odaklanıyor ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Su kaçağı tespitinin kolaylıkla yapılması sizi fazladan ödediğiniz faturalarınızda tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

Periyodik bakımlar geciktiği sürece kanal tıkanıklıkları normaldir. Bu yüzden de kanalların kesinlikle aksatılmadan düzenli olarak temizlenmesi şarttır. Öte yandan kanallara bağlanan bağlantı noktalarının filtrelenmesi olası tıkanıklık seviyesini düşürecektir. Kanal temizliği işlemleri her türlü riski minimum seviyeye çeker. Katı atıkların düzenli olarak çıkarıldığı kanallarda gelecekte oluşabilecek problemlerin önüne geçilmiş olunur. Kanal temizleme işlemleri yapılmayan kanalların tıkanması durumunda geri dönülmez problemlerin oluşabileceğini söylemek yanlış olmaz.

Kanal tıkanıklıklarının açılmasında yine teknolojik robot ve cihazlar etkin bir şekilde kullanılır. Böylelikle müdahale edilecek alan kırılmadan, dökülmeden hızlı ve pratik bir şekilde çözüme kavuşturulur. Teknik ekibimizle koordineli bir çalışma sonucunda kanal açma ve temizleme işlemleri yapılır.

İstanbul Su Tesisatçısı

İstanbul Tıkanıklık Açma

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası